Petržalka – iný uhol pohľadu

Petržalka – najväčšie sídlisko Slovenska – aj toto je jedno z mnohých pomenovaní bratislavskej Petržalky. Je pravdou, že táto mestská časť nie je architektonickou ikonou sveta, ani Európy ba ani Slovenska, no ak jej dáte šancu a zbavíte sa predsudkov o nej, ukáže vám svojú druhú tvár, ktorú nie každý objaví.

Most SNP / Nový most – Je vstupnou bránou do Petržalky, bol dokončený v roku 1972 a spája Petržalku s centrom mesta. Špecifikom tohto mostu je to, že v koryte Dunaja nemá žiadny pilier a drží ho nad Dunajom iba pylón na ktorom je umiestné známe UFO.

Nový most _ Bratislava - Petržalka - Slovensko

 

Petržalska príroda – Znie to neuveriteľne pre časť, ktorej jedným z prívlastkov je „betónová džungľa“, ale je to tak. Petržalka má vzhľadom na svoju povesť až prekvapujúco veľa zelene, či ide o parky, „dvory“, alebo rôzne zelené plochy. Veď už len okolie Chorvátskeho ramena, ktoré prechádza centrálnou časťou Petržalky, je plné zelene a života.

Sad Janka Kráľa - Bratislava Petržalka - Slovakia

strom1  stromII

 

Petržalske zaujímavosti – Jednou a určite nie jedinou zaujímavosťou tejto mestskej časti je vojenský cintorín z 1. svetovej vojny, ktorý sa nachádza na okraji Petržalky na rakúsko-slovenkej hranici. Zriadený bol v roku 1916 a nachádzajú sa tu pochovaní vojaci deviatich národností. Dlhé roky bol ukrytý a stratený v lese a až v nedávnej minulosti (v roku 2009) bol obnovený a sprístupnený.

 

ratislava -Petržalka - Kopčany - cintorín    Bratislava -Petržalka - Kopčany - cintorín

 

ratislava - Petržalka - Kopčany - cintorín

 

Petržalska architektúra – Architekúra nie je silnou stránkou Petržalky  a neprúdia sem davy turistov, aby obdivovali výtvory našich „otcov“, no ak zmeníte uhol pohľadu, uvídite bežné veci v úplne inom svetle a to je na tom celom to krásne.

Petržalka - Bratislava - Slovakia - architektúra    bratislava petrzalka I

Bratislava Petrzalka II

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *